Budúcnosť PVC okien

Budúcnosť PVC okien

Výrobca PVC profilov a stavebných systémov Deceuninck pripravil pre tohtoročnú stavebnú sezónu nové produkty, ktoré sú jednotné pre celý európsky trh. V prvom rade ide o profilový systém Elegant založený na univerzálnej modulárnej platforme iCOR. Ďalšou novinkou je technológia sklených vlákien ThermoFibra, ktorá spoločne s tepelnými výstužami Forthex vytvára najlepšie fungujúci systém okien a dverí na trhu PVC okien, a to bez použitia štandardnej oceľovej výstuže.

iCOR

iCOR je modulárny systém, ktorý umožňuje kombinovať rôzne dizajny okien, rôzne produktové rady (ktoré budú založené na tejto platforme) či rôzne technológie spracovania okenných a dverových profilov. Rôzne stavebné hĺbky možno teraz osádzať rôznymi typmi krídel. iCOR je teda maximálne flexibilné riešenie, ktoré naviac výrazne zníži zložitosť produktovej ponuky a obchodným partnerom Deceuninck prinesie úsporu priestoru a nákladov na skladovanie.

ThermoFibra

ThermoFibra je úspešná technológia, ktorú bude Deceuninck postupne zavádzať na všetkých európskych trhoch. Jej podstatou sú nekonečné sklené vlákna, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie (=najnižšie) hodnoty tepelnej priestupnosti. Vďaka výstužiam Forthex v rámoch a technológii ThermoFibra je už oceľ v okenných profiloch celkom zbytočná. Tým sa samozrejme významne zníži hmotnosť, najmä pri aktuálne veľmi obľúbených veľkoformátových oknách (čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu). Ďalšou prednosťou je tiež zrýchlenie procesu výroby. Oceľ netreba rezať alebo ju počas montáže skrutkovať. Odpadá i skladovanie a doprava výstuží, čo vedie ku zníženiu nákladov na logistiku.

Profilový systém Elegant s použitím technológie ThermoFibra

Elegant

PVC profilový systém pre okná a dvere Elegant má výnimočne nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K. So stavebnou hĺbkou 76 mm dokáže tento šesťkomorový profil uspokojiť požiadavky každého zákazníka. Pre ďalšie zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie i ochrany proti vlámaniu možno profil osadiť extrémne silným zasklením hrúbky 70 mm. Systém je dostupný v prevedení s rovným i predsadeným krídlom. Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Vďaka tomu možno realizovať prvky nadštandardných rozmerov a zároveň dosiahnuť odolnosť proti vlámaniu triedy RC2.Tagy článku: