Privítajte jar vo svojom príbytku

Privítajte jar vo svojom príbytku

Už na vás prišla únava z tohtoročnej nekončiacej zimy? A k tomu sme teraz, viac ako inokedy, zatvorení vo svojich domovoch a radi by sme si to v nich aspoň trošku spríjemnili. A veď predsa prvý jarný deň máme už za sebou! Tak poďme vpustiť trochu jarnej nálady konečne aj do našich domovov! Pripravili sme niekoľko nápadov, ktoré váš interiér v okamžiku oživia k nepoznaniu. Jarnú atmosféru si môžete vykúzliť aj doma a to veľmi jednoducho. Stačí zmeniť náladu interiéru pomocou niekoľkých doplnkov a dekorácií, čerstvých kvetín a sviežej vône. A vôbec sa nemusíte krotiť a obmedzovať svoj rozlet len na obývaciu izbu – jarnú energiu si zaslúži aj spálňa, kuchyňa alebo predsieň.

K jarnému interiéru jednoznačne patria čerstvo rezané kvety - tulipány, narcisy, krókusy alebo hyacinty. Nielen, že domov dokonale rozsvietia, ale aj krásne prevoňajú.

Tipy pre vás

Jarné obdobie je jedinečné, obzvlášť jeho úplný začiatok - všetko sa prebúdza, vôňa prvých kvetov sa nesmelo prediera na svet a do prírody sa vracajú veselšie farby. A práve z prírody si môžeme vziať veľa inšpirácie, ako si rozveseliť byt či dom. Nenechajte si utiecť tento krátky okamih a rýchlo do toho. Pripravili sme pre vás pár tipov pre inšpiráciu:

Jar v 5 krokoch

Zimné textílie vymeňte za jarné. Týka sa to či už poťahov na pohovke, tak závesov na oknách alebo kusových kobercov. Namiesto teplých prikrývok skúste ľahký pléd... 1. Rozveseľte steny - niekoľko nových obrazov, napríklad grafik alebo vkusne zarámovaných autorských plagátov urobí hotové divy.
2. V jedálni sa vrhnite na stôl - úplne zázračne zafunguje nový obrus a prestieranie, rovnako tak čerstvé rezané kvety a kvetináče s bylinkami.
3. K jari patria oblé tvary doplnkov a dekorácií ako symboly plodnosti a nového života. Do interiéru ich dostanete ľahko, napríklad v podobe váz, lámp alebo okrúhlych koberčekov.
4. Nebude na škodu, keď si zaobstaráte aj pár nových kúskov riadu - nemusí to byť hneď celá jedálenská súprava, stačí pár misiek, dve šálky na kávu alebo nová kanvica na čaj. Trebárs taká jarná vzpruha v podobe novej cukorničky vám vyčarí úsmev na tvári.

Tagy článku: